Ole julge, looda Jumalale ja märka enda ümber abivajajaid!

Kuigi me teeme plaane, on alati võimalik, et midagi läheb teisiti. Mõnikord isegi need asjad, mis tavaliselt on kindlad, isegi jalgealune maapind võib osutuda ebastabiilseks. Piibel kasutas maavärina kujundit tuletamaks meile meelde, et maa peal pole MIDAGI, mis oleks kõigutamatu. AINULT JUMAL on igavene ja kindel.


Meie teeme PLAANE, kuid lõppkokkuvõttes JUMAL TEAB TULEVIKKU. Me ei tea, mis tuleb nädala, kuu või aasta pärast. Siin seminaris me jätkame õpetamist ja üliõpilaste vastuvõtmist seni, kuni see on võimalik. Praegusel segasel ajal on raske õppida, raske keskenduda. Meil võib olla pakilisemaid asju, mille pärast muretseda. Ma mõistan seda. Peame olema vaimselt ja emotsionaalselt tugevad, nii enda kui ka teiste jaoks.
Me näeme kui keeruliseks asjad sõjaolukorras lähevad. Ei ole nii, et üks rahvus on ainult hea või ainult halb. On kohutav, kuidas sõjas võivad naabritest saada vaenlased. Meie seminaris me teeme kõik, et seda ei juhtuks!

Meil võib olla lahkarvamusi imikute ristimise, ettemääratuse või vaba tahte, ikoonide jumalateenistusel kasutamise, keeltes rääkimise või naiste ordinatsiooni osas. Siin võib leida palju argumente. Ka poliitikas võime olla erinevatel seisukohtadel. Kuid on mõned asjad, mille üle me ei vaidle. Meil on väärtusi, millest me ei tagane.

Üks neist väärtustest on: kui oled siin seminaris, oled MEIE üliõpilane. See tähendab, et oled osa perekonnast. Oluline on see, et sa austad teisi, mitte see, mis rahvusest sa oled, sinu kodakondsus või poliitilised vaated. Palun tea seda! Palun väärtusta seda! Palun käitu vastavalt!

See on erinevus vabaduse ja kontrolli vahel. Sul on vabadus eksida, vabadus oma mõtteid väljendada ja küsimusi esitada, vabadus muutuda. Tõe olemasoluks on vaja vabadust, tõde saab ainult leida, seda ei saa istutada ega juurutada tahtmatutesse südametesse.

Tõenäoliselt karmistuvad Eesti politsei ja piirivalve immigratsioonitingimused Venemaaga. Meie oma seminaris ei muuda enda suhtumist Venemaalt või Valgevenest pärit üliõpilastesse. Kui vajate meie abi või teil on tekkinud raskused, siis tulge kindlasti ja küsige nõu, abi. Kevadine vastuvõtuprotsess on ilusti alanud ja me võtame vastu uusi tudengeid.

Segastel aegadel otsime sageli kindlustunnet sarnaste inimeste seltskonnast, kes mõistaksid meie valu ja väärtusi. Kristlastena on meil Jeesuse õpetuste ühine tuum. Kuid meie ülesanne on raskem: me peame ka üksteist armastama! Ainult nii saab Jumal muuta meie südameid ja hoida suhteid.

Tänan sind toetuse ja koostöö eest.

Rektor
Külli Tõniste

Rektori sõnum lühendatud kujul.

lipp

Pakume Ukraina sõjapõgenikele
õppimisvõimalust

Loe lähemalt!

Eesti Metodisti Kiriku
Teoloogiline Seminar

Narva mnt 51, 10152 Tallinn
668 8467, seminar®emkts.ee

EMKTS Facebook

 

Tahvel

 

Moodle

 

Office 365

 

Riksweb