Seoses Covid-19 pandeemiaga pakub Seminar võimalust 2021/2022 kooliaastal õppida peamiselt veebipõhiselt.

See sobib neile, kes tahaksid õppida, kuid kellele igakuine sõit Tallinnasse on raske. Kui terviseameti reeglid lubavad, tuleks üliõpilastel füüsiliselt kohal olla kolmel õppesessioonil ja ülejäänud kaheksal osaleda virtuaalselt. Kohale tuleks tulla augustis, detsembris ja juunis, sõltuvalt muutustest seoses Covid-19 pandeemia olukorraga.

Ülejäänud õppesessioonid 2021/2022 õppeaastal võib läbida kas virtuaalselt või klassiruumis. Virtuaalselt osalevad üliõpilased peavad järgima järgmisi reegleid:

  • Reaalajas tuleb osaleda vähemalt 75% loengutest (sama nõue kehtib kõigile üliõpilastele kõigis ainetes).
  • Loengutes osalejad peavad oma kaamerad hoidma sisselülitatuna. Kaamerad peavad olema töökorras.
  • Virtuaalses loengus osalejad peavad olema aktiivsed erineval viisil tagasiside andmisel ja suhtlemisel.
  • Need, kes on otsustanud osaleda virtuaalselt (mitte terviseameti piirangute tõttu) peavad sellest eelnevalt seminari teavitama.
    • Üliõpilased, kes on otsustanud osaleda üksnes virtuaalselt, võivad sellest teatada kooliaasta alguses (neil on siiski kohustus olla füüsiliselt kohal kolmel sessioonil).
    • Üliõpilased, kes on tavaliselt klassiruumis, aga otsustavad mingil sessioonil osaleda virtuaalselt, peavad seminari teavitama mitte hiljem kui sessiooni toimumise nädala esmaspäeval.
  • Üliõpilastel, kes osalevad omal soovil virtuaalselt, (mitte terviseameti piirangute tõttu) tuleb tasuda tehnilise lahendusega seotud kulud 30 eurot õppesessiooni kohta.

Seminar ei saa garanteerida omal soovil virtuaalse osalemise võimalust pärast 2021/2022 õppeaasta lõppu. Tegemist on ajutise lahendusega seoses Covid-19 pandeemia olukorraga ja selle jätkamise üle otsustatakse hiljem.


2021/2022 ÕPPEAASTA VIRTUAALSE ÕPPE TEHNILISE LAHENDUSE TASU

Üliõpilased, kes osalevad loengutes virtuaalselt omal soovil, (mitte terviseameti piirangute tõttu) tasuvad tehnilise lahenduse eest 30 eurot ühe õppesessiooni eest.

Üliõpilastel, kes otsustavad õppeaasta alguses õppida virtuaalselt, tuleb tasuda tehnilise lahenduse tasu nelja virtuaalse sessiooni eest mõlemal semestril (sügisel septembri, oktoobri, novembri ja jaanuari virtuaalse sessiooni eest ja kevadel veebruari, märtsi, aprilli ja mai virtuaalse sessiooni eest). Kogusumma (4 x 30€) lisatakse semestri õppemaksule.

Tehnilise lahenduse tasu ei tagastata juhul, kui seda ei saa rakendada ametlike piirangute tõttu.