Dr Külli Tõniste on Eesti Metodisti Kiriku Teoloogilise Seminari rektor olnud alates 2018. aasta augustist. 2021. aastal 4. septembril kinnitati ta Eesti Metodisti Kiriku aastakonverentsi poolt järgnevaks 3 aastaks uuesti Seminari rektoriks. Piiskop Christian Alsted ja superintendent Robert Tšerenkov palvetasid tema eest, paludes talle Jumala  õnnistust selles ametis. 

Külli peab teoloogilise hariduse andmist oma südameasjaks: "Mul on eesõigus teenida Jumalat samas koolis, kus ma ise õppisin ja vaimulikult kasvasin.  Olen juhirollis üsna uus ja puutun kokku erinevate väljakutsetega. Olen väga tänulik, et saan töötada suurepärase meeskonnaga. Tuleb aeg, mil naasen hea meelega klassiruumi või suundun mõnele teisele tööpõllule, kuid praegu olen selles rollis tundnud iga päev Jumala kutset ja õnnistust.”

Külli õpetas enne EMKTS-i tööle asumist Roberts Wesleyani kolledžis (Northeastern Theological Seminary, Rochester, New Yorgi osariik) ja oli Uue Testamendi õppejõud Houghtoni kolledžis (Houghton, New Yorgi osariik). Külli omandas magistrikraadi piibliuurimises Asbury teoloogilises seminaris ja doktorikraadi Bruneli ülikoolis (London School of Theology).

Ta on kirjutanud monograafia "The Ending of the Canon" (Bloomsbury / T&T Clark) ja tulemas on Ilmutusraamatu kommentaar väljaandele „Central and Eastern European Bible Commentary“ (autor Langham). Külli kutsumus on olla õpetaja ja misjonär. Ta on osalenud misjonireisidel Dominikaani Vabariiki ja Indiasse ning praegu teenib koos vaimulikust abikaasa Douglas Robb Childressiga (kes on samuti Asbury teoloogilise seminari lõpetanud) Tallinnas GBGM-i misjonärina. Ta osaleb ka ÜMK Tallinna koguduse inglisekeelses teenimistöös Acts 2. Külli ja Douglase peres kasvab kolm poega - Karl, Kristofer ja Kalev.