Elu enne ja pärast seda viirust on tõesti kirjeldamist väärt. Veel 8. märtsil jutlustas Phil Meadows Tallinna Metodisti Kirikus. Ta jagas piibliteksti Joh 20:19-22. Pärast Jeesuse surma jüngrid istusid lukustatud uste taga, hirmul Jeesuse nimel evangeeliumi kuulutada, et mis neist küll seal väljas saab. Ülestõusnud Jeesus aga tuli läbi seinte nende keskele ja ütles: "Ära karda!" Phil kutsus meid üles Püha Vaimu julguses ja väes minema välja ilma kartuseta.

Aga keegi meist ei teadnud kui prohvelik sõnum see oli. Sest, juba järgmisel pühapäeval oli kogu Eestimaa rahvas oma kodudes lukustatud uste taga, otsides varju hävitava viiruse eest, hirmul mida homne päev toob. Ja nii nagu esimesel sajandil ja isegi läbi uste, kasutades wifi-t ja televisiooni jõudsid Jeesuse julgustavad sõnad "Ära karda" inimeste kodudesse. Kirik läks oma mugavustsoonist välja ja korraldas otseülekanded jumalateenistustest, palvustest, piiblitundidest. Kirik on väljas ja julgustab inimesi. Meil on Jumal, kes äratab üles surnuid, me ei pea kartma, isegi surmavat tõbe.

Seminaris samuti me aitame kaasa pandeemia lõppemisele hoides sotsiaalset distantsi ja samas me hoiame kontakti läbi online palvuste. Milline võimalus jagada evangeeliumi, julgustada üksteist, ja panna oma tähelepanu Jumalale, kellele on kõik võimalik. Lase Jumala Püha Vaim vabastada sind hirmust, meil on Jumal, kes äratab surnuist üles. Me ootame ülestõusmist.

Rektor Dr. Külli Tõniste

 

Phil Meadows jutlus 8. märtsil Tallinna Metodisti Kirikus.