Seminar alustas 29. augustil õppetööd ühise armulaua-jumalateenistusega. Meie palve on, et Jumal kes pani tudengite sisse igatsuse astuda seminari ka aitaks neil igaühel seda kutsumust järgida. Meid kõnetas Markuse 1:17-18: “Ja Jeesus ütles neile: “Järgnege mulle ja ma teen teist inimesepüüdjad!” Ja nad jätsid koge oma võrgud sinnapaika ning järgnesid talle.”

Selleks, et millelegi olulisele pühenduda, tuleb sageli ka midagi maha panna. Galilea kalamehed jätsid oma võrgud (oma põhilise elatusallika) maha, et Jeesust järgida. Jeesuse järgimine nõudis jüngritelt ja nõuab ka meilt täielikku fookust, täielikku pühendumist eesmärgile: õppimisele, palvele ja praktikale. Üleskutse tudengitele oli samuti panna maha oma “võrgud” (mis nad ka oleks) mis meie tähelepanu ja aega ära võtavad ja järgida Jeesust.

Tunneme rõõmu uute tudengite üle. Seminari astus 24 uut tudengit, nendest 9 asus õppima inglisekeelsel, 9 venekeelsel ja 6 eestikeelsel õppekaval. Tudengite pere on rahvusvahelisem kui kunagi varem. Silmapaistvalt paljudel on olemas kirikutöö kogemus ja mõned on rajanud kogudusi või olnud koguduses juhirollis. Tudengite hulgas on ka uuemaid kristlasi, kes on äsja lõpetanud piiblikooli ja soovivad usus ja teadmistes kasvada.