EMK Teoloogiline Seminar on Eesti Metodisti Kirikule kuuluv õppeasutus, mis on juba 25 aastat pakkunud akrediteeritud rakenduslikku teoloogilist kõrgharidust eesti, vene ja inglise keeles. Otsime oma meeskonda 75% koormusega (tööajaga E-R kella 9-16, vahepeal lõunapaus) sõbralikku ja usinat õppekorralduse assistenti.

Põhiülesanneteks on:

 • tudengite nõustamine õppekorralduslikes küsimustes
 • õppeinfosüsteemide (ÕIS, EHIS) haldamine
 • sisseastujate päringutele vastamine ja avalduste vastuvõtmine
 • dokumentide haldamine
 • meilidele vastamine
 • ürituste planeerimine
 • kooli arendustegevuste toetamine
 • Seminari vaimulikus elus osalemine

Sobiv kandidaat:

 • oskab nii kõnes kui kirjas hästi eesti keelt (C1 tasemel), vene keelt (B2 tasemel) ja inglise keelt (B1 tasemel).
 • on hea suhtleja
 • oskab aega planeerida
 • omab initsiatiivi
 • on hea õppimisvõime ja tehnilise taibuga
 • kasuks tuleb eelnev töökogemus sarnases valdkonnas

Omalt poolt pakume:

 • Võimalust töötada kiriklikus õppeasutuses koos teiste kristlastega
 • Juhendamist ja mitmeid edasiõppimisvõimalusi
 • Head asukohta kesklinnas koos parkimisvõimalusega (Narva mnt 51)

Kui see pakkumine äratas sinus huvi, palun saada oma CV ja motivatsioonikiri e-postile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 22. juuliks.

Tööle asumise aeg: 1. august 2019

Intervjuu Andrus Kasega. Andrus lõpetas seminari aastal 2006. Andrus on metodisti kiriku misjonipastor Leedus. EMKTS 25. sünnipäeval, 24. mail, ootame kohtumisi veel paljude meie vilistlastega, et kuulda kuidas neil läheb ja millist rolli mängis seminar nende juhiks kasvamises.

EMKTS on edukalt läbinud institutsionaalse akrediteerimise ja usuteaduse õppekavagrupi kvaliteedi hindamise.

Institutsionaalse akrediteerimise osas otsustas EKKA akrediteerida EMKTS kolmeks aastaks (kuni 26.02.2022). Aga usuteaduse õppekavagrupi kvaliteedi järgmine hindamine toimub alles seitsme aasta pärast, tingimusel, et EMKTS esitab 01.09.2021 aruande soovituste arvestamise kohta.

Seminari administratsioon tegeles terve aasta vältel vajalike materjalide kogumise ja vormistamisega. Rahvusvahelisele hindamiskomisjonile esitatud raportit koostasid Meeli Tankler, Mark Nelson, Külli Tõniste, Anna Seifullina, Rein Laaneser ja Maiu Mäevere. Külastuspäev õnnestus tänu paljudele teistele, sealhulgas mitmed tudengid ja vilistlased. Oleme tänulikud soovituste eest, kuidas meie seminari veelgi paremaks muuta. Ja Jumalale, kes meie seminari jätkuvalt õnnistab.

EMKTSi juhtkonna eesmärgiks on järjepidevalt töötada selle nimel, et täita rakenduslikule kõrgharidusele seatud nõudeid. Meil on hea meel, et võime jätkata tööd akrediteeritud kõrgkoolina, mis pakub meie praegustele ja tulevastele tudengitele rahvusvaheliselt tunnustatud teoloogilist kõrgharidust.

Foto: Töökoosolek EKKA komisjoni külastuse päeval

9.-10. oktoobril toimus EKKA rahvusvahelise hindamiskomisjoni külastus. Seminar on töötanud kuid institutsionaalse aruande kallal ja see külastus on üks osa protsessist mille läbi kontrollitakse EMKTS-i kvaliteeti. Komisjoni esialgne hinnang oli väga positiivne ja julgustav.

Siinkohal suur tänu kõigile endistele ja praegustele õpetajatele, õppijatele, töötajatele ja tööandjatele, kes sellel päeval osalesid ja aitasid seminaril ennast parimast küljest näidata. Mõned teist jäid ka pildile.

 

1.-2. oktoobril tervitasime meie seminaris Asbury Theological Seminary nelja-liikmelist kõrgetasemelist delegatsiooni. Kohtumisel osales ka piiskop Christian Alsted EMKTS eestseisuse esimehena. Kohtumisel leppisime kokku, et meie ühistöö jätkub ühise magistri õppekava loomise suunas, ning juba märtsis 2020 korraldame Tallinnas rahvusvahelise Church Planting Institute koolituse.

EMKTS tahab olla koht kust kirikud ja töötegijad Euroopast ja kaugemalt saavad kasulikku koolitust misjoniks ja kirikute rajamiseks. Oleme tänulikud Jumalale partnerite eest, kes toetavad ja meid abistavad selle missiooni täitmisel.

Seminar alustas 29. augustil õppetööd ühise armulaua-jumalateenistusega. Meie palve on, et Jumal kes pani tudengite sisse igatsuse astuda seminari ka aitaks neil igaühel seda kutsumust järgida. Meid kõnetas Markuse 1:17-18: “Ja Jeesus ütles neile: “Järgnege mulle ja ma teen teist inimesepüüdjad!” Ja nad jätsid koge oma võrgud sinnapaika ning järgnesid talle.”