Perenõustamise eelduseks on ühine arusaam, et perekond on süsteem, mille liikmed on omavahel seotud ja mõjutavad üksteist. Iga muutus, mis puudutab ühte pereliiget, mõjutab ka selle pere kõiki teisi liikmeid.

EMK Teoloogilisel Seminaril on traditsiooniks kujunenud, et teeme iga aasta ühe suurema jõulukingituse - kogume jõulukuul kellegi hea töö toetuseks annetusi! Sel aastal soovime olla õnnistuseks ja toetada Ukraina teoloogilist haridust. 

Neljapäeval, 8. detsembril, algusega kell 14.00 - 18.00 toimub Metodisti pastorile, Aleksander Kuumale pühendatud üritus! 

Võimalus tulla ja osa saada koos EMK seminari tudengitega inspireerivatest kristlike tööharude ja organisatsioonide tegemistest. Kuulata lugusid elust enesest - tunnistusi Jumala imedest ja juhtimisest! Kuidas vastates Jumala kutsele, saad sa olla õnnistuseks teistele ja leida enda missiooni siin maa peal!

Tudengitega käis rääkimas Ole-Magnus Olafsrud Norrast kus ta on üks Lausanne Liikumise ja Barnabas Focus juhtidest. Tema ja ta meeskond töötavad selle nimel, et mobiliseerida ja ette valmistada mentoreid noorematele juhtidele, kes jätkavad uute põlvkondade jüngerdamist üe maailma.

Sellel aastal toimus meie esimene õppesess 23.-26. augustil väljasõiduga Lätti, Wesley camp laagrisse. Seminari poolt oli osalejaid 40 inimest - tudengid, seminari töötajad ja õppejõud. Meid võeti väga hästi vastu - Läti metodisti koguduse vabatahtlikud andsid oma parima, et meil oleks sobilik õpikeskkond, maitsev toit ja head majutustingimused. Jumal hoolitses ka sooja ilma eest!

.
Avatud on uute tudengite vastuvõtt!
Seminar pakub rakenduslikku kõrgharidust misjoni ja teoloogia erialal.
Kõrghariduse omandamiseks tuleb läbida 3-aastane õppeprogramm, mis seob mitmekülgse teoreetilise baasi praktikaga ja toetab vaimulikku kasvamist.

16.06.2022 tähistasime pidulikult ja rõõmsalt meie seminari 24. lennu lõpetamist!  
Aasta üht olulisemat sündmust aitasid oma kohalolekuga eriliseks muuta lisaks peategelastest koolilõpetajatele meie tudengid, õppejõud ja töötajad, Metodisti Kiriku eestseisus, sõbrad, kogudusekaaslased ja lähedased! 

Ole julge, looda Jumalale ja märka enda ümber abivajajaid!

Kuigi me teeme plaane, on alati võimalik, et midagi läheb teisiti. Mõnikord isegi need asjad, mis tavaliselt on kindlad, isegi jalgealune maapind võib osutuda ebastabiilseks. Piibel kasutas maavärina kujundit tuletamaks meile meelde, et maa peal pole MIDAGI, mis oleks kõigutamatu. AINULT JUMAL on igavene ja kindel.

 
Ärkasime 24. veebruaril 2022, et tähistada Eesti iseseisvuspäeva. Meie pidustused muutusid süngeteks, kui kuulsime, et Venemaa ründab Ukrainat, Kiievit pommitatakse.

Taasiseseisvumispäeval kandis meie president Alar Karis ja valitsusliikmed Ukraina toetuseks sini-kollaseid linte. Ka sõjaväelased kandsid seda oma vormiriietusel! Me elame neile kaasa ja väljendame kurbust.