Sellel aastal toimus meie esimene õppesess 23.-26. augustil väljasõiduga Lätti, Wesley camp laagrisse. Seminari poolt oli osalejaid 40 inimest - tudengid, seminari töötajad ja õppejõud. Meid võeti väga hästi vastu - Läti metodisti koguduse vabatahtlikud andsid oma parima, et meil oleks sobilik õpikeskkond, maitsev toit ja head majutustingimused. Jumal hoolitses ka sooja ilma eest!

Loe edasi...

.
Avatud on uute tudengite vastuvõtt!
Seminar pakub rakenduslikku kõrgharidust misjoni ja teoloogia erialal.
Kõrghariduse omandamiseks tuleb läbida 3-aastane õppeprogramm, mis seob mitmekülgse teoreetilise baasi praktikaga ja toetab vaimulikku kasvamist.
Loe edasi...

16.06.2022 tähistasime pidulikult ja rõõmsalt meie seminari 24. lennu lõpetamist!  
Aasta üht olulisemat sündmust aitasid oma kohalolekuga eriliseks muuta lisaks peategelastest koolilõpetajatele meie tudengid, õppejõud ja töötajad, Metodisti Kiriku eestseisus, sõbrad, kogudusekaaslased ja lähedased! 
Loe edasi...

Ole julge, looda Jumalale ja märka enda ümber abivajajaid!

Kuigi me teeme plaane, on alati võimalik, et midagi läheb teisiti. Mõnikord isegi need asjad, mis tavaliselt on kindlad, isegi jalgealune maapind võib osutuda ebastabiilseks. Piibel kasutas maavärina kujundit tuletamaks meile meelde, et maa peal pole MIDAGI, mis oleks kõigutamatu. AINULT JUMAL on igavene ja kindel.

Loe edasi...

 
Ärkasime 24. veebruaril 2022, et tähistada Eesti iseseisvuspäeva. Meie pidustused muutusid süngeteks, kui kuulsime, et Venemaa ründab Ukrainat, Kiievit pommitatakse.

Taasiseseisvumispäeval kandis meie president Alar Karis ja valitsusliikmed Ukraina toetuseks sini-kollaseid linte. Ka sõjaväelased kandsid seda oma vormiriietusel! Me elame neile kaasa ja väljendame kurbust.

Loe edasi...

Eesti Metodisti Kiriku Teoloogiline Seminar (EMKTS) kuulutab välja konkursi EMKTS-i

venekeelse lektori ametikoha täitmiseks alates 01.02.2022.a.

Lektorilt eeldatakse magistrikraadi teoloogias. Lektor võetakse tööle 50%-lise töökoormusega järgnevate õppeainete õpetamiseks: induktiivne piibliõpe, kreeka keel, eksegees.

Digitaalselt allkirjastatud dokumendid (avaldus, CV, visioonikiri lektori ametikohal töötamiseks, haridust tõendavad dokumendid, pastori soovitus) palume esitada EMKTS-ile 10. jaanuariks 2022.a. e-maili aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Täpsem info kandideerimise kohta EMKTS-i rektorilt tel 6688467

Dr Külli Tõniste on Eesti Metodisti Kiriku Teoloogilise Seminari rektor olnud alates 2018. aasta augustist. 2021. aastal 4. septembril kinnitati ta Eesti Metodisti Kiriku aastakonverentsi poolt järgnevaks 3 aastaks uuesti Seminari rektoriks. Piiskop Christian Alsted ja superintendent Robert Tšerenkov palvetasid tema eest, paludes talle Jumala  õnnistust selles ametis. 

Loe edasi...

Eesti Metodisti Kiriku Teoloogilise Seminari rajaja ja eestseisuse liige, Superintendent Emeritus, Olav Pärnamets on The World Methodist Council (Metodisti Maailmanõukogu, organisatsioon, mis ühendab kõiki metodistliku traditsiooniga kirikuid) poolt valitud 2021 aasta The Peace Award (Rahupreemia) saajaks tema teenimise eest nii nõukogude ajal, kui ka taasiseseisvunud Eestis. See on kõrgeim autasu, mida metodisti kirikus saab ja selle saajate hulgas on nii kunagine Ameerika president Jimmy Carter, kui ka Nelson Mandela. 
Loe edasi...

25. Augustil algas Metodisti Seminaris uus õppeaasta. Selle aasta esimesele kursusele on hetkeseisuga vastu võetud 15 inimest.

Päev algas piduliku jumalateenistusega, toimusid esimesed loengud ning oldi osaduses pärastlõunases kohvi- ja kringlilauas. Kohal olid õppejõud, seminari kõigi 3 kursuse tudengid ning tõlgid. Uute tudengite seas on nii eestlasi kui ka Venemaalt, Ukrainast, Lätist, Leedust, Komimaalt,  Jakuutiast ja Valgevenest õppima soovijaid. Seltskond on oikumeeniline, põnev ja sõbralik. 

Loe edasi...

 

21. juunil 2021 toimus EMK Teoloogilise Seminari lõpuaktus, kus XXIII lennu lõpetas kümme tudengit 

Lõpuaktus-jumalateenistusel osalesid lõpetajatega koos nende lähedased, seminari vilistlased, õppejõud ja töötajad. Video vahendusel osalesid eestseisuse liikmed Eestist, Norrast, Taanist, Lõuna-Koreast ja USAst.

Loe edasi...